Kam se podívat na Djerbě: 7 nejlepších turistických atrakcí a míst k návštěvě

Tunisko Guellala

Djerba, největší ostrov Tuniska, se nachází v jihovýchodní části země a je oblíbeným turistickým cílem díky svým nádherným plážím, historickým památkám a jedinečné atmosféře. Ostrov je ideálním místem pro odpočinek, objevování kultury a užívání si zábavy. V tomto blogovém příspěvku vám představíme sedm nejlepších míst, která byste měli navštívit na Djerbě.

Houmt Souk

Houmt Souk je hlavní město ostrova Djerba a největší město na ostrově. Při procházce ulicemi města můžete navštívit trhy, obchody se suvenýry, tradiční restaurace a kavárny. Navštivte historickou pevnost Bordj El Kebir, která nabízí nádherný výhled na přístav a okolní krajinu. Houmt Souk je také domovem pro několik synagog a mešit, které stojí za návštěvu.

Pláže Djerby

Djerba je známá svými krásnými plážemi s jemným bílým pískem a tyrkysovým mořem. Mezi nejoblíbenější pláže patří Plage de Sidi Mahrez, Plage de la Seguia a Plage de la Marsa. Tyto pláže nabízejí širokou škálu vodních sportů, jako je windsurfing, šnorchlování a jízda na banánovém člunu. Je také možné si pronajmout lehátka a slunečníky, abyste si mohli vychutnat slunce a relaxaci.

Synagoga El Ghriba

El Ghriba je jedna z nejstarších synagog v Africe a jedna z nejdůležitějších židovských svatyní v Tunisku. Tato historická synagoga se nachází ve vesnici Erriadh a je známá svými nádhernými mozaikami a jedinečnou architekturou. Navštivte toto místo, abyste se setkali s místní židovskou komunitou a dozvěděli se více o jejich historii a kultuře.

Djerba Explore Park

Djerba Explore Park je zábavní komplex, který zahrnuje krokodýlí farmu, tradiční tuniskou vesnici a muzeum Lalla Hadria. Park nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat tuniskou kulturu a historii, zatímco si užijete zábavu s celou rodinou. Krokodýlí farma je domovem pro více než 400 krokodýlů, zatímco tradiční tuniská vesnice představuje řemeslníky a umělce pracující na autentických výrobcích. Muzeum Lalla Hadria vás pak zavede do bohaté historie a umění Tuniska s více než 1 000 vystavenými díly.

Guellala

Guellala je město na jižním konci ostrova, které je známé svou keramickou řemeslnou tradicí. Při návštěvě Guellaly si můžete prohlédnout řadu dílen a obchodů, kde místní keramici vytvářejí nádherné keramické výrobky, jako jsou mísy, talíře, vázy a dekorativní předměty. Nezapomeňte navštívit také Muzeum Keramiky Guellala, které představuje historii a tradiční techniky keramiky v oblasti.

Meninx

Meninx je starověké archeologické naleziště na východním pobřeží Djerby. Toto místo bylo kdysi prosperujícím římským městem, dnes zde naleznete zbytky starověkých budov, chrámů a mozaik. Procházka po troskách Meninxu vám poskytne fascinující vhled do historie ostrova a jeho spojení s římskou říší.

Ras Rmel

Ras Rmel, známý také jako Flamingo Island, je úzký poloostrov na severovýchodě ostrova Djerba. Tato malebná oblast je domovem pro mnoho různých druhů ptáků, včetně plameňáků, kteří sem přilétají hnízdit a živit se. Ras Rmel je ideálním místem pro pěší túry, pozorování ptáků a fotografování.

Djerba je ostrov plný historie, kultury a krásných pláží. Ať už hledáte dobrodružství, relaxaci nebo kulturní zážitky, Djerba má něco pro každého. Navštivte tyto sedm nejlepších míst na ostrově a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Tunisku.

Mohlo by se vám také líbit...