Cestovní kanceláře nabízejí širokou škálu ubytovacích možností pro vaši dovolenou v Tunisku. Od jednoduchých hostinců až po luxusní hotely a letoviska, je zde nabídka pro každého, kdo hledá ideální ubytování na své cestě. V tomto článku se podíváme na různé typy ubytování, které mohou cestovní kanceláře nabídnout, a co byste měli mít na paměti při výběru té správné možnosti pro vás.

Příklady ubytovacích zařízení v Tunisku

Hostince a penziony:
Hostinec Katharina se nachází v malebné rybářské vesničce Sidi Bou Said poblíž Tuniska. Nabízí jednoduše, ale útulně zařízené pokoje s vlastní koupelnou. Hosté ocení přátelskou rodinnou atmosféru a výbornou domácí kuchyni. Příkladem je penzion Riadh Palms leží v palmovém háji v oblasti Tozeur. Poskytuje ubytování v tradičních tuniských domech – burch. K dispozici je bazén a vynikající snídaně.

Hotely střední třídy:
Hotel Africa v letovisku Sousse disponuje prostornými pokoji s balkonem. Nabízí venkovní bazén, posilovnu a restauraci s místní i mezinárodní kuchyní. Nachází se poblíž golfového hřiště.

Letovisko Iberostar Kuriat Palace u Monastiru nabízí komfortní ubytování, wellness centrum, několik restaurací a animační programy. Hotel je oblíbený pro příjemnou atmosféru a vstřícný personál.

Luxusní hotely a letoviska:
Hotel Abou Nawas se rozkládá v rozsáhlé zahradě v centru Tuniska. Propojuje moderní luxus s tradicemi starověkých lázní. K dispozici jsou vyhlášená restaurace a luxusní spa.

Resort Hasdrubal Prestige v Sousse nabízí prostorné a elegantně zařízené pokoje. K vybavení patří soukromá pláž, několik bazénů, spa centrum, obchody a vynikající restaurace.

Cenové rozpětí ubytování v Tunisku

Ceny ubytování se v Tunisku mohou výrazně lišit v závislosti na zvolené destinaci, sezóně a úrovni hotelu či letoviska. Zde je přehled orientačních cen:

Hostince a penziony:

Jednoduché hostince v menších městech – od 300 Kč/noc
Lepší penziony a malé hotýlky – od 500 Kč/noc
Rodinné penziony se snídaní – od 800 Kč/noc

Hotely střední třídy:

Hotely 3* mimo sezónu – od 1000 Kč/noc
Hotely 3* v období vrcholné sezóny – od 1500 Kč/noc
Hotely 4* mimo sezónu – od 1300 Kč/noc
Hotely 4* v období vrcholné sezóny – od 2500 Kč/noc

Luxusní hotely a resorty:

Menší luxusní hotely 5* – od 3000 Kč/noc
Velké hotelové resorty 5* – od 4000 Kč/noc
Luxusní hotely 5* all-inclusive – od 5000 Kč/noc
Špičkové luxusní resorty 5* all-inclusive – i přes 10 000 Kč/noc

Nejlevnější ubytování lze nalézt v malých městech a vesnicích mimo hlavní turistické destinace. Nejdražší hotely a letoviska jsou zejména v oblíbených turistických centrech, jako je například Sousse, Monastir nebo ostrov Džerba.

Při výběru hotelu je dobré zvážit poměr kvality a ceny. Dražší hotely často nabízí lepší služby, komfort a pestřejší stravování. Naopak levnější možnosti mohou představovat nižší komfort za dobrou cenu.

Djerba hotely

Důležité faktory při výběru ubytování

Kromě ceny a kategorie hotelu je při výběru ubytování na dovolené v Tunisku dobré zvážit i další faktory:

Poloha – vyberte si lokalitu podle toho, zda preferujete rušné či klidné prostředí, blízkost pláže, historických památek či zábavy.

Vybavení pokoje – zajímejte se o velikost pokoje, vybavení klimatizací, TV, minibarem, sejfem nebo balkonem.

Stravování – rozhodněte se mezi snídaní, polopenzí, plnou penzí nebo all inclusive. Zjistěte si, co je v ceně.

Hotelové služby – jaké služby hotel nabízí například bazén, wellness, fitness, animace, dětský klub nebo směnárna.

Pláž – jak daleko je pláž od hotelu, jaká je její kvalita, zda je písečná, oblázková, travnatá, soukromá či veřejná.

Recepce – zjistěte si otevírací dobu recepce a zda hovoří česky nebo anglicky.

Parkování – zda hotel nebo letovisko disponuje parkovištěm nebo garážemi a zda jsou zpoplatněné.

Bazén – vhodné zjistit počet a velikost bazénů, zda jsou pro dospělé či děti, se sladkou či slanou vodou.

Referenční hodnocení na internetu – přečtěte si recenze od ostatních hostů, abyste zjistili skutečnou kvalitu.

Zvažte, které faktory jsou pro vás nejdůležitější, a podle toho vybírejte ideální ubytování v Tunisku. Kvalitní cestovní kancelář vám s výběrem poradí.

Výhody a nevýhody all-inclusive pobytů

All-inclusive pobyty jsou v Tunisku velmi populární. Co tento typ dovolené obnáší a jaké jsou jeho výhody či nevýhody?

Výhody all-inclusive:

Jistota – vše je hrazeno předem, nemusíte při dovolené řešit placení.
Komfort – strava i nápoje jsou k dispozici 24 hodin denně, nemusíte nikam chodit.
Rozpočet – přesně víte, kolik dovolená bude stát, nemůže vás nic zaskočit.
Bohatá nabídka – k dispozici jsou různé restaurace, bary, zmrzlina, snacky.
Zábava zdarma – v ceně bývají i některé aktivity jako například animace, sporty, vstup do aquaparku.

Nevýhody all-inclusive:

Uniformita – jídlo v hotelu může být fádní, stále stejné.
Přejídání – neustálá dostupnost jídla a pití láká k přejídání.
Omezení – obtížně můžete ochutnat místní kuchyni nebo navštívit jiné restaurace.
Alkohol – neomezená dostupnost alkoholu může vést… Víme kam, že?
Nudu – celodenní zábava v areálu může odradit od poznávání okolí.

Ideální je zvážit své priority a zjistit si přesně, co all-inclusive zahrnuje. Při rozumném přístupu může jít o pohodlnou a finančně výhodnou variantu.

Ubytování pro specifické skupiny

Cestovní kanceláře v Tunisku nabízejí širokou škálu možností ubytování vhodných pro různé typy cestovatelů. Rodiny s dětmi ocení hotele s dětským klubem, bazénem a animacemi. Senioři vyhledávají spíše klidnější hotely s dobrou dostupností služeb. Zdravotně handicapovaní potřebují bezbariérový přístup. Jaké jsou tedy možnosti ubytování pro specifické skupiny návštěvníků Tuniska?

Pro rodiny s dětmi lze doporučit větší hotelové resorty, které disponují dětským klubem, animačním programem a bazénem s vodními atrakcemi. Oblíbená jsou zejména letoviska Mahdia, Monastir nebo Džerba, která nabízejí aquapark přímo v areálu. Skvělou rodinnou atmosféru mají také menší penziony a apartmány, kde se dětem věnuje více individuální péče.

Senioři naopak ocení spíše klidnější hotely střední a vyšší kategorie s dobrou dostupností služeb a personálu. Vhodné jsou hotely situované přímo u pláže bez nutnosti přejíždění. Některé hotely mají speciální pokoje přizpůsobené pro handicapované seniory. Dobrý servis poskytují také menší penziony s osobním přístupem.

Pro handicapované cestovatele je klíčový bezbariérový přístup do veřejných prostor hotelu, pokojů i na pláž či k bazénu. Větší luxusní hotely již bezbariérové ubytování často nabízejí, ale je nutné si ho předem ověřit. Speciální bezbariérové pokoje poskytuje například hotel The Residence v Tunisku nebo hotel El Mouradi v Gammarthu.

Jak komunikovat s cestovkou?

Celý proces začíná vaším výběrem destinace, hotelu a termínu pobytu. To lze provést online na webu cestovní kanceláře nebo osobně v pobočce. Pokud si nejste jistí s výběrem, pracovníci cestovní kanceláře vám rádi poradí a doporučí odpovídající hotely na základě vašich preferencí.

Jakmile se rozhodnete pro konkrétní hotel a termín, následuje uzavření smlouvy o zájezdu. Ta obsahuje veškeré důležité informace o ubytování, stravování, dopravě a dalších službách. Pečlivě si smlouvu prostudujte ještě před podpisem.

Následně je nutné zaplatit zálohu, která bývá okolo 30% z celkové ceny zájezdu (není pravidlem). Doplatek pak obvykle hradíte 30 dnů před odjezdem. Platit lze hotově, kartou, bankovním převodem nebo u některých CK i na splátky.

Jakmile má cestovní kancelář od vás podepsanou smlouvu a zaplacenou zálohu, rezervuje pro vás konkrétní pokoj v daném hotelu. Pokud by z nějakého důvodu nemohl být poskytnut, kancelář by vás ubytovala v hotelu podobné kvality.

Konečné voucher s podrobnostmi o ubytování obdržíte zhruba týden před odletem emailem nebo osobně v pobočce. Voucher předložíte po příjezdu na hotelové recepci a můžete se ubytovat.

Rezervaci ubytování přes cestovní kancelář oceníte zejména v případě, kdy je v destinaci vyšší poptávka. Kanceláře mají s hotely dohodnuté výhodnější ceny a lepší dostupnost pokojů. Navíc vám garantují servis v češtině a pomoc řešit případné problémy.

Závěr

Ať už hledáte levné a jednoduché ubytování v hostincích, luxusní hotely all-inclusive nebo něco mezi tím, Tunisko nabízí nepřeberné možnosti kvalitních ubytovacích zařízení pro každý vkus a peněženku.

Moderní pokoje i tradiční ubytování v domech zvaných burch, rušné letoviska i klidné oázy uprostřed pouště, Tunisko je opravdu destinací s širokou škálou ubytovacích kapacit. A cestovní kanceláře vám pomohou v tomto tuniském koloritu najít ten správný hotel, penzion či apartmán přesně podle vašich představ.

Dejte při výběru na doporučení zkušených pracovníků cestovních kanceláří. Ti znají hotely osobně a dokáží poradit, který bude vyhovovat zrovna vám, vaší rodině či partě přátel.

Nebojte se zeptat na vše, co vás zajímá. Od kvality pláže, přes bazény, stravování až po wellness a animační programy pro děti. Právě na tyto detaily se cestovní kanceláře zaměřují a dokážou doporučit optimální variantu.

Jakmile se rozhodnete kam vyrazit, užijte si tuniské pohostinství, kulturu i kuchyni naplno. Ať už na zájezdu s průvodcem nebo na vlastní pěst, Tunisko nadchne každého dobrodruha. Pláže, pouště, historické památky, zábava i odpočinek – to vše na vás čeká.