Eko-turistika v Tunisku: 7 ekologických destinací pro udržitelnou dovolenou

Oazy v Tunisku

Tunisko nabízí mnoho možností pro milovníky přírody a eko-turistiku. Z pohledu ekologického cestování se zde můžete setkat s rozmanitou přírodou, od pobřeží Středozemního moře přes oázy Sahary až po horské kraje. Zde je seznam sedmi ekologických destinací, které stojí za návštěvu, pokud plánujete udržitelnou dovolenou v Tunisku.

Ichkeul National Park

Ichkeul je národní park nacházející se na severu Tuniska a je zapsán na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Park je domovem pro mnoho druhů ptáků, jako jsou plameňáci, čápi a kachny, a je tak ideálním místem pro pozorování ptactva. Kromě toho zde najdete i bujné mokřady, jezera a nádherné krajiny.

Bou-Hedma National Park

Tento národní park se nachází v centrálním Tunisku a je domovem pro řadu chráněných druhů zvířat, jako jsou gazely, mufloni a levharti. Park se pyšní bohatou flórou a faunou a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat tuniskou přírodu.

Zammour Ecolodge

Zammour Ecolodge je ekologické ubytování situované v Berberské vesnici Zammour, které nabízí autentický zážitek z tuniského venkova. Hosté se mohou zapojit do místních aktivit, jako je sběr oliv nebo pečení chleba, a poznat tak tradiční tuniský způsob života.

Oáza Chenini

Chenini je horská oáza, která se nachází v jihozápadním Tunisku. Toto místo je známé svými tradičními berberskými vesnicemi, skalními obydlími a nádhernými zahradami. Návštěvníci se mohou těšit na pěší túry, jízdu na velbloudech a objevování jedinečné kultury a přírody tohoto regionu.

Oáza Tamerza

Tamerza je největší horská oáza v Tunisku a nachází se nedaleko hranic s Alžírskem. Místo je obklopeno skalnatými kaňony, vodopády a zelenými zahradami. Návštěvníci se mohou těšit na pěší túry, jízdu na velbloudech a objevování jedinečné kultury a přírody tohoto regionu.

Sidi Toui National Park

Sidi Toui National Park se nachází v jihovýchodním Tunisku a je známý svými rozsáhlými plání, písečnými dunami a stepními ekosystémy. Park je ideálním místem pro pozorování zvířat, jako jsou gazely, fenekovi lišáci a různé druhy ptáků. Návštěvníci se mohou zapojit do různých aktivit, jako jsou pěší túry, jízda na koni nebo jízda na velbloudech.

Kerkennah Eco-lodge

Kerkennah Eco-lodge je ekologické ubytování nacházející se na ostrovech Kerkennah, které leží u severovýchodního pobřeží Tuniska. Toto místo je ideální pro milovníky moře a nabízí širokou škálu aktivit, jako je šnorchlování, potápění, plavání nebo jízda na kajaku. Ostrovy jsou také domovem pro mnoho druhů ptáků a mořských živočichů, což je ideální pro pozorování přírody.

Tunisko je země s bohatou přírodou a rozmanitými ekosystémy, které poskytují mnoho příležitostí pro eko-turistiku. Navštivte jednu z těchto sedmi ekologických destinací a zažijte udržitelnou dovolenou, při které budete moci prozkoumat a chránit tuniskou přírodu. Tímto způsobem podpoříte místní ekonomiku a přispějete k ochraně životního prostředí pro budoucí generace.

Mohlo by se vám také líbit...