10 nejlepších tuniských trhů: Kde nakupovat, co koupit a jak smlouvat

Market v Tunisku

Tunisko je známé svými barevnými a živými trhy, které se nazývají souky. Na těchto trzích najdete tradiční řemesla, jídlo, oblečení a mnoho dalšího. Zde je seznam 10 nejlepších tuniských trhů, které stojí za návštěvu, a několik tipů na to, jak nakupovat a smlouvat.

1. Medína v Tunisu

Medína v Tunisu je největší a nejstarší trh v Tunisku. Tento trh se rozkládá na několika úzkých uličkách, kde najdete řadu obchodů nabízejících keramiku, kůže, textil a šperky. Doporučujeme navštívit trh Al-Zaytuna, který je známý svými ručně vyrobenými koberci a tuniskými sladkostmi.

2. Medína v Sousse

Medína v Sousse je druhým největším trhem v Tunisku a nabízí širokou škálu zboží, včetně tradičního textilu, oděvů, keramiky a koření. Doporučujeme navštívit trh Dar Essid, kde můžete zakoupit tradiční tuniské oděvy a doplňky.

3. Medína v Kairouan

Kairouan je jedním z nejstarších měst v Tunisku a jeho medína je známá svými řemeslnými dílnami, kde se vyrábí ručně tkané koberce, kožené výrobky a stříbro. Doporučujeme navštívit trh Bir Barrouta, kde najdete řadu stánků s potravinami, textilním zbožím a keramikou.

4. Medína v Hammametu

Hammamet je oblíbené přímořské letovisko, jehož medína nabízí mnoho obchodů s oblečením, keramikou, kůží a šperky. Doporučujeme navštívit trh Rue des Orfèvres, kde můžete zakoupit tradiční tuniské šperky a stříbrné výrobky.

5. Djerba Houmt Souk

Houmt Souk je hlavní trh na ostrově Djerba, který nabízí širokou škálu zboží, včetně keramiky, textilu, koření a tradičních tuniských suvenýrů. Doporučujeme navštívit trh Fondouk El-Ghalla, kde můžete zakoupit ručně vyrobené koberce, oděvy a kožené výrobky.

6. Nabeul

Nabeul je známý svou výrobou keramiky a svým týdenním trhem, který se koná každý pátek. Zde najdete širokou škálu keramických výrobků, jako jsou talíře, misky a vázy, stejně jako tradiční textil, koření a suvenýry.

7. Bizerte

Bizerte je přístavní město na severu Tuniska, jehož trhy nabízí širokou škálu zboží, včetně ryb, ovoce a zeleniny, koření, textilu a keramiky. Doporučujeme navštívit trh Rue des Pêcheurs, kde můžete zakoupit čerstvé ryby a mořské plody přímo od místních rybářů.

8. Monastir

Monastir je přímořské město na východním pobřeží Tuniska, jehož trhy nabízí širokou škálu zboží, včetně oblečení, keramiky, textilu a suvenýrů. Doporučujeme navštívit trh Avenue Habib Bourguiba, kde můžete zakoupit tradiční tuniské oděvy a doplňky.

9. Tozeur

Tozeur je oáza na okraji pouště, kde najdete trh s ručně tkanými koberci, keramikou, koření a tradičními tuniskými potravinami. Doporučujeme navštívit trh Rue El-Qayrawan, kde můžete zakoupit tradiční tuniské suvenýry a potraviny.

10. Gabès

Gabès je přístavní město na jihovýchodě Tuniska, jehož trhy nabízí širokou škálu zboží, včetně oblečení, keramiky, textilu, koření a potravin. Doporučujeme navštívit trh Souk El-Menzel, kde můžete zakoupit tradiční tuniské potraviny a suvenýry.

Při návštěvě tuniských trhů nezapomeňte smlouvat, protože je to součástí tuniské kultury. Začněte s nabídnutím ceny, která je zhruba o 50% nižší než původní cena, a postupně se vyjednávejte. Místní obchodníci očekávají, že budete smlouvat, takže si užijte tento proces a nebuďte příliš tvrdí v jednání.

Je také důležité si uvědomit, že některé trhy mohou být velmi rušné, zejména během turistické sezóny, takže buďte připraveni na to, že se pohybujete v davu a držte své cennosti v bezpečí.

Navštívením tuniských trhů získáte nejen autentické suvenýry a tradiční výrobky, ale také jedinečný zážitek z místní kultury a atmosféry. Nezapomeňte si udělat čas na prozkoumání těchto trhů, ochutnávání místních potravin a těšení se na dobrodružství, které vás čeká při objevování tuniského obchodu.

Vyzbrojeni těmito tipy a doporučeními jste připraveni vyrazit na tuniské trhy a užít si své dobrodružství při nakupování. Ať už hledáte tradiční keramiku, koberce, šperky nebo jen chcete ochutnat místní jídla, tyto trhy vám nabídnou jedinečný zážitek z tuniské kultury a způsobu života. Šťastné nakupování!

Mohlo by se vám také líbit...