Dovolená s dětmi v Tunisku: 10 rodinných atrakcí a aktivit pro nezapomenutelný zážitek

Tunisko dovolená s dětmi

Tunisko je ideální destinací pro rodinnou dovolenou, která nabízí širokou škálu atrakcí a aktivit pro děti i dospělé. Zde je 10 tipů na rodinné atrakce a aktivity, které byste měli zahrnout do svého itineráře pro nezapomenutelný zážitek:

1. Pláže

Tunisko má některé z nejkrásnějších pláží na světě, které nabízejí ideální podmínky pro rodiny s dětmi. Navštivte pláže, jako jsou Hammamet, Sousse nebo Djerba, kde se můžete opalovat, plavat a hrát v písku.

2. Friguia Park

Tento zoologický park se nachází nedaleko od Hammametu a je domovem více než 60 druhů zvířat, včetně lvy, tygry, žirafy a nosorožce. Friguia Park také nabízí interaktivní zážitky, jako je krmení zvířat nebo jízda na velbloudech.

3. Carthageland

Carthageland je zábavní park se zaměřením na tuniskou historii a kulturu. Park nabízí atrakce pro všechny věkové kategorie, včetně horských drah, vodních skluzavek a tematických jízd inspirovaných fénickými, římskými a berberskými kulturami.

4. Medína v Tunisu

Prozkoumejte s dětmi historické centrum hlavního města Tuniska a učte je o tuniské historii a kultuře. Navštivte tradiční trhy (souky), mešity a muzea, jako je Dar Ben Abdallah, kde můžete zhlédnout expozice tradičního života v Tunisku.

5. Bardo Museum

Toto světoznámé muzeum se nachází v Tunisu a je domovem největší sbírky římských mozaik na světě. Děti budou fascinovány barevnými a detailními mozaikami zobrazujícími zvířata, bohy a historické události.

6. Djerba Explore Park

Tento rodinný park na ostrově Djerba nabízí tři hlavní atrakce: krokododýlí farmu, Lalla Hadria muzeum a tradiční djerbskou vesnici. Krokodýlí farma je domovem více než 400 krokodýlů, zatímco Lalla Hadria muzeum vystavuje umělecká díla a artefakty z celé severní Afriky. Tradiční djerbská vesnice nabízí ukázky řemesel a kultury místních obyvatel.

7. El Djem amfiteátr

El Djem amfiteátr je jedním z nejlépe zachovaných římských amfiteátrů na světě a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Děti budou ohromeny velikostí a atmosférou tohoto historického místa, kde se kdysi konaly gladiátorské zápasy a závody.

8. Výlet do pouště

Vydejte se na celodenní nebo vícedenní výlet do tuniské pouště, kde můžete navštívit oázy, starobylá města a filmová místa, jako je Tataouine nebo Matmata, které byly použity ve filmech Star Wars. Děti budou nadšené z jízdy na velbloudech a přespávání v tradičních beduínských stanech.

9. Národní park Ichkeul

Národní park Ichkeul je jedním z nejvýznamnějších mokřadních ekosystémů v severní Africe a je domovem mnoha druhů ptáků a vodního života. Navštivte park na pěší túře nebo na loďce a pozorujte ptáky, jako jsou plameňáci, kachny a volavky.

10. Termální lázně Korbous

Korbous je malé městečko na tuniském pobřeží, které je známé svými přírodními termálními prameny. Užijte si odpočinek v těchto léčivých pramenech a zároveň vychutnávejte nádherný výhled na Středozemní moře.

Tunisko nabízí řadu atrakcí a aktivit pro rodiny s dětmi. Nezapomeňte zahrnout tyto tipy do svého plánu dovolené, abyste si užili nezapomenutelný zážitek v této fascinující zemi.

Mohlo by se vám také líbit...