Výlety v okolí Sousse: 7 nezapomenutelných zážitků

Sousse a okolí Tunisko

Sousse, třetí největší město Tuniska, se nachází na východním pobřeží země a je známé svým historickým centrem, nádhernými plážemi a živým nočním životem. Okolí Sousse nabízí mnoho příležitostí pro zajímavé výlety, které vám umožní prozkoumat tuniskou kulturu, historii a přírodu. V tomto blogovém příspěvku vám představíme sedm nejlepších výletů v okolí Sousse.

Monastir

Monastir, historické město ležící jen 20 km jižně od Sousse, je ideálním místem pro jednodenní výlet. Město je známé svým impozantním Ribat, pevností z 8. století, která sloužila jako obranná struktura a klášter. Navštivte také Mausoleum Bourguiba, místo odpočinku prvního prezidenta Tuniska, Habiba Bourguiby, a obdivujte jeho moderní architekturu.

El Jem

El Jem, který se nachází asi 60 km jihozápadně od Sousse, je domovem jednoho z největších a nejlépe zachovalých římských amfiteátrů na světě. Tento impozantní monument je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu z vrcholu. Při návštěvě El Jem nezapomeňte také navštívit Archeologické muzeum, které uchovává bohatou sbírku mozaik a artefaktů.

Kairouan

Kairouan, jedno z nejsvětějších měst islámu, se nachází asi 90 km západně od Sousse. Toto historické město je známé svými nádhernými mešitami, medresami (islámskými školami) a tradičními trhy. Navštivte Velkou mešitu Kairouan, jednu z nejstarších a nejvýznamnějších mešit v Tunisku, a prozkoumejte uličky starého města plné barvitých obchodů a řemeslných dílen.

Port El Kantaoui

Port El Kantaoui je luxusní přístav a letovisko vzdálené jen 10 km severně od Sousse. Toto moderní letovisko nabízí širokou škálu aktivit, včetně golfových hřišť, pláží, vodních sportů a nákupních center. Procházka přístavem vám umožní obdivovat luxusní jachty, ochutnat tuniskou kuchyni v místních restauracích a navštívit obchody se suvenýry a řemesly. Port El Kantaoui je také ideálním místem pro rodiny s dětmi, díky zábavnímu parku Hannibal Park a akváriu AquaSplash Thalassa.

Mahdia

Mahdia, malebné rybářské město asi 60 km jihovýchodně od Sousse, je ideální destinací pro ty, kteří hledají klid a autenticitu. Město je známé svou nádhernou pláží, historickou pevností Skifa El Kahla a starobylým přístavem. Procházka po úzkých uličkách Mahdie vám umožní obdivovat tradiční architekturu, navštívit místní trhy a ochutnat čerstvě ulovené ryby v místních restauracích.

Ong Jemel

Ong Jemel, což znamená „kamzík“, je zvláštní skalní útvar nacházející se v poušti nedaleko města Tozeur, asi 350 km jihozápadně od Sousse. Toto místo je známé díky svému výskytu ve filmu Star Wars a nabízí jedinečný zážitek z pouštní krajiny. Navštivte Ong Jemel během jednodenního výletu do Tozeuru a prozkoumejte další okolní pouštní scenérie, včetně solných jezer Chott El Jerid a hory Atlas.

Parc Sidi Toui

Parc Sidi Toui je národní park nacházející se asi 100 km jihozápadně od Sousse a je domovem pro řadu ohrožených druhů, včetně oryxů, gazel a divokých oslů. Návštěva parku vám umožní pozorovat tyto vzácné zvířata v jejich přirozeném prostředí a získat informace o ochraně přírody v Tunisku. Park je ideálním místem pro pěší túry, pozorování ptáků a pikniky.

Okolí Sousse nabízí mnoho možností pro zajímavé výlety, které vám umožní prozkoumat tuniskou kulturu, historii a přírodu. Navštivte tato sedm nejlepších míst a užijte si nezapomenutelné zážitky během své dovolené v Tunisku.

Mohlo by se vám také líbit...