Aktivní dovolená v Tunisku: 7 nejlepších outdoorových aktivit pro dobrodruhy

Kitesurfing Tunisko

Tunisko je ideální destinací pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou plnou dobrodružství. Tato severoafrická země nabízí rozmanitou krajinu, která zahrnuje písečné pouště, horské oblasti, úchvatná pobřeží a historické památky. Zde je sedm nejlepších outdoorových aktivit, které byste měli zvážit, pokud plánujete aktivní dovolenou v Tunisku:

Treking v pohoří Atlas

Pohoří Atlas se táhne přes severozápadní část Tuniska a nabízí nádherné scenérie a možnosti turistiky. Můžete si vybrat z různých tras, které vás zavedou přes horské vesnice, údolí, lesy a nádherné výhledy na okolní krajinu. Jednou z nejoblíbenějších tras je trek k vrcholu Jebel Chambi, nejvyšší horou Tuniska.

Jízda na velbloudech v poušti Sahara

Pro opravdový tuniský zážitek se vydejte na jízdu na velbloudech v poušti Sahara. Můžete si vybrat z různých výletů, které vám umožní prozkoumat písečné duny, oázy a úchvatné scenérie pouště. Jízda na velbloudech je zároveň zábavná i relaxační způsob, jak prozkoumat tento jedinečný kraj.

Kitesurfing na ostrově Djerba

Ostrov Djerba, který se nachází na jihovýchodě Tuniska, je ideálním místem pro milovníky vodních sportů. Díky svým krásným plážím a stabilním větrům je Djerba oblíbenou destinací pro kitesurfing. Na ostrově najdete několik škol, které nabízí lekce pro začátečníky i pokročilé kitesurfaře.

Potápění a šnorchlování

Tunisko nabízí několik úžasných potápěčských a šnorchlovacích lokalit podél svého pobřeží. Nejlepší oblasti zahrnují Tabarka, Hammamet a ostrov Djerba. Zde můžete objevovat podmořský svět plný barevných korálových útesů, ryb a vraků lodí.

Cykloturistika

Tunisko nabízí řadu cykloturistických tras, které vás provedou různými krajinami, od pobřežních oblastí po horské terény a pouštní scenérie. Vydejte se na dobrodružný výlet na kole a prozkoumejte tuniskou krajinu z jiné perspektivy. Místní turistické kanceláře a ubytovací zařízení vám často mohou pomoci s půjčením kol a plánováním tras.

Jízda na koni

Tunisko je domovem několika jezdeckých center, která nabízejí jízdy na koni pro všechny úrovně zkušeností. Jízda na koni je skvělý způsob, jak prozkoumat tuniskou krajinu a užít si pohled na úchvatné scenérie. Můžete si vybrat mezi různými výlety, které zahrnují procházky po pláži, výlety do hor nebo dokonce jízdy přes pouštní duny.

Horolezectví

Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, nabízí Tunisko několik možností horolezectví. Pohoří Atlas a skalnaté oblasti na jihu země poskytují náročné výstupy pro začátečníky i zkušené horolezce. Místní organizace a průvodci mohou pomoci s plánováním výstupů a zajištěním potřebného vybavení.

Tunisko je nejenom skvělou destinací pro relaxační dovolenou u moře, ale také pro dobrodružné cestovatele, kteří se chtějí ponořit do aktivního životního stylu. Tyto outdoorové aktivity vám umožní prozkoumat tuniskou krajinu, kulturu a přírodu zblízka a získat tak nezapomenutelný zážitek z vaší dovolené v Tunisku. Nezáleží na tom, zda jste začátečník nebo zkušený dobrodruh, Tunisko nabízí něco pro každého.

Mohlo by se vám také líbit...