10 nejlepších pláží v Tunisku: Průvodce pro milovníky slunce a moře

Monastir Tunisko

Tunisko, severoafrická země na pobřeží Středozemního moře, je oblíbenou destinací pro milovníky slunce a moře. S více než 1 000 km pobřeží nabízí Tunisko nádherné pláže s jemným pískem, tyrkysovým mořem a palmami. V tomto příspěvku vám představíme 10 nejlepších pláží v Tunisku, které byste měli navštívit při své dovolené.

Pláž Hammamet

Hammamet je jedno z nejpopulárnějších letovisek v Tunisku a jeho pláž patří mezi nejkrásnější v zemi. Tato rozlehlá pláž s jemným bílým pískem je obklopena borovicemi a eukalypty a nabízí výborné podmínky pro koupání, opalování a vodní sporty.

Pláž Sidi Bou Said

Sidi Bou Said, malebná vesnice na pobřeží nedaleko hlavního města Tunisu, je známá svými modro-bílými domy a nádhernými výhledy na moře. Pláž Sidi Bou Said je ideálním místem pro relaxaci, koupání a potápění. Místní restaurace nabízejí čerstvé ryby a mořské plody.

Pláž Djerba

Ostrov Djerba, známý také jako „perla Středozemního moře“, se nachází na jihovýchodě Tuniska a je domovem několika nádherných pláží. Pláž Djerba je jednou z nejlepších, s jemným zlatavým pískem a klidným mořem, ideálním pro koupání a šnorchlování.

Pláž Monastir

Monastir, historické město na východním pobřeží Tuniska, má několik krásných pláží, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Pláž Monastir je známá svým jemným pískem, průzračným mořem a širokou škálou vodních sportů, včetně windsurfingu, jachtingu a šnorchlování.

Pláž Sousse

Sousse, třetí největší město Tuniska, je populární destinací pro turisty díky svým historickým památkám, plážím a nočnímu životu. Pláž Sousse je jednou z nejživějších pláží v zemi, s mnoha bary, restauracemi a nočními kluby v těsné blízkosti. Jemný písek a průzračná voda jsou ideální pro koupání, opalování a vodní sporty.

Pláž Cap Bon

Cap Bon, poloostrov na severovýchodě Tuniska, je známý svými malebnými vesnicemi, vinicemi a krásnými plážemi. Pláž Cap Bon nabízí úchvatný výhled na Středozemní moře a je ideálním místem pro klidnou dovolenou. Zde si můžete vychutnat koupání, potápění a jachting.

Pláž Nabeul

Nabeul, půvabné městečko na východním pobřeží Tuniska, je populární destinací pro turisty díky svým trhům, řemeslným dílnám a nádherným plážím. Pláž Nabeul je ideálním místem pro relaxaci a koupání, s jemným pískem a klidným mořem.

Pláž Tabarka

Tabarka, město na severozápadě Tuniska, je známé svým podmořským světem, který přitahuje potápěče z celého světa. Pláž Tabarka je jedním z nejlepších míst pro potápění v Tunisku, s průzračnou vodou a bohatým podmořským životem, včetně korálových útesů a vraků lodí.

Pláž Kelibia

Kelibia, malé rybářské město na Cap Bon poloostrově, je známé svým půvabným přístavem a nádhernými plážemi. Pláž Kelibia je jednou z nejčistších a nejméně přeplněných pláží v Tunisku, s jemným bílým pískem a průzračnou vodou.

Pláž Bizerte

Bizerte, nejsevernější město Afriky, je oblíbenou destinací pro turisty díky svým historickým památkám, malebnému přístavu a nádherným plážím. Pláž Bizerte je obklopena zelenými kopci a nabízí vynikající podmínky pro koupání, opalování a vodní sporty.

Tunisko nabízí řadu nádherných pláží, které uspokojí každého návštěvníka. Ať už hledáte klidné místo pro relaxaci, nebo živější pláž s mnoha aktivitami, v Tunisku naleznete přesně to, co hledáte. Při plánování své dovolené v této fascinující zemi nezapomeňte zahrnout alespoň některé z těchto úžasných pláží na svůj seznam. Při návštěvě tuniských pláží si vždy pamatujte na ochranu proti slunci, dodržování místních zvyklostí a ohleduplnost k životnímu prostředí. Přeji vám příjemný pobyt a nezapomenutelné zážitky na tuniských plážích!

Mohlo by se vám také líbit...