Tuniský dinár (TND) je oficiální měnou Tuniska od roku 1958. Jedná se o jednotku měny, která je používána v celé zemi pro všechny transakce. Tuniský dinár je rozdělen do 1000 milimů.

Hodnota tuniského dináru se může lišit v závislosti na vývoji mezinárodních trhů a politických událostech. Hodnota jednoho tuniského dináru přibližně 0,30 amerického dolaru a 0,27 eura (v roce 2022). Je třeba poznamenat, že hodnota tuniského dináru může být vlivem měnové politiky centrální banky Tunisie mírně ovlivňována.

Pokud jde o obchodování v Tunisku, většina transakcí se uskutečňuje v tuniských dinárech. Obchody přijímající platby v jiných měnách jsou poměrně vzácné a většinou se nacházejí v turistických oblastech. V takovýchto obchodech je obvykle možné platit v eurech nebo amerických dolarech, ale obvykle za poněkud horší směnný kurz než v případě, kdy by byla použita tuniská měna.

V každodenním životě v Tunisku je však používání tuniských dinárů nezbytné, zejména v případě nákupu potravin, dopravy a dalších základních potřeb. Tuniská měna je však k dispozici v bankách a směnárnách, takže návštěvníci Tuniska se mohou snadno dostat k místní měně. Pro návštěvníky je vždy užitečné mít na paměti aktuální směnné kurzy, aby mohli plánovat své výdaje a nakupování v zemi.

Omezení při vývozu a dovozu měny

V souladu s platnými zákony a předpisy Tuniska je export tuniských dinárů omezen a může být podroben přísnému dohledu celními úřady. Vývoz tuniských dinárů je obvykle povolen pouze v omezeném množství a je nutné příslušné úřední povolení.

Cílem omezení vývozu tuniských dinárů je chránit místní ekonomiku a udržovat stabilitu měny. Je třeba poznamenat, že vývoz tuniských dinárů většího množství, než je povoleno, může mít vážné právní důsledky a může vést k postihu ze strany tuniských úřadů.

Podle aktuálních informací ministerstva zahraničních věcí je vývoz i dovoz dinárů zakázán.  Zbude-li určitá částka místní měny, je možno ji směnit zpět na valuty. Ministerstvo proto doporučuje postupnou směnu podle potřeby.