Tipy na jednodenní výlety v Tunisku

Tunisko jednodenní výlety

Tunisko je krásná země, plná historie a kulturních pokladů, které stojí za návštěvu. Pokud máte omezený čas, ale stále chcete vidět co nejvíce, můžete zvážit některé z těchto jednodenních výletů.

El Djem a Kairouan
El Djem je známý pro svůj obrovský římský amfiteátr, který je jedním z největších na světě. Po návštěvě amfiteátru se můžete vydat do města Kairouan, které je považováno za jedno z nejposvátnějších míst v muslimském světě. Zde můžete navštívit mešitu Sidi Okba, která je jednou z nejvýznamnějších mešit v Tunisku.

Sidi Bou Said a Kartágo
Sidi Bou Said je malebné městečko plné bílých domů s modrými dveřmi a okny, které se nachází na kopci nad Tuniskem. Zde se můžete projít úzkými uličkami a užít si nádherný výhled na moře. Poté se vydejte do Kartága, města, které bylo kdysi nejmocnějším městem v celé severní Africe. Zde můžete navštívit archeologické zbytky, včetně fóra, termálních lázní a antického divadla.

Oáza Tozeur a poušť Sahara
Pokud hledáte dobrodružství, můžete se vydat do oázy Tozeur a do pouště Sahara. Tozeur je známý pro své palmové háje a tradiční domy z hlíny. V poušti Sahara se můžete projet na velbloudech a užít si nádherný výhled na duny a nekonečné písky.

Houmt Souk a ostrov Djerba
Houmt Souk je hlavním městem ostrova Djerba a je známý pro své tradiční trhy a barevné domy. Zde se můžete projít ulicemi, ochutnat místní kuchyni a navštívit tržiště s místními řemeslníky. Poté se můžete vydat na ostrov Djerba, který je známý pro své pláže a kulturní památky, jako je například synagoga El Ghriba.

Kelibia a Cap Bon
Kelibia je město na pobřeží, které je známé pro své krásné pláže a tradiční rybářské přístavy. Zde se můžete vydat na procházku po historickém městě nebo si užít nádherný výhled na moře z věže Borj El Kebir. Poté se můžete vydat na poloostrov Cap Bon, kde najdete krásné pobřeží, tradiční vesnice a archeologické zbytky.

Tunisko nabízí mnoho možností pro jednodenní výlety, které vám umožní vidět mnoho zajímavých míst během krátkého času. Od historických památek a kulturních zážitků po krásnou přírodu a dobrodružství v poušti Sahara, Tunisko má co nabídnout pro každého.

Mohlo by se vám také líbit...