Proč se nesmí vyvážet Dináry?

Peníze Tunisko

Tunisko je oblíbenou destinací pro mnoho cestovatelů z celého světa. Země nabízí bohatou historii, nádherné pláže a fascinující kulturu. Ale pokud plánujete cestu do Tuniska, je důležité vědět něco o místní měně – tuniském dináru. Jednou z nejzajímavějších věcí o tuniském dináru je, že jej nesmíte vyvážet z země. Ale proč je to tak?

Co je tuniský dinár?

Tuniský dinár je oficiální měna Tuniska. Je to měna s omezenou konvertibilitou, což znamená, že ji nelze volně směnit za jiné měny mimo Tunisko. Dinár se dělí na 1000 milimů. Bankovky jsou k dispozici v hodnotách 5, 10, 20, 30 a 50 dinárů, zatímco mince jsou k dispozici v hodnotách 5, 10, 20, 50, 100 a 200 milimů a ½, 1, 2 a 5 dinárů.

Proč nesmíte vyvážet tuniské dináry?

Podle tuniských zákonů je vyvážení tuniských dinárů mimo zemi nelegální. Tento zákon je založen na politice měnové kontroly, kterou uplatňuje tuniská vláda. Cílem této politiky je chránit tuniskou ekonomiku a udržet stabilitu měny.

Pokud cestujete do Tuniska, měli byste si být vědomi tohoto zákona a respektovat ho. Pokud se pokusíte vyvézt dináry z Tuniska, můžete se setkat s pokutami nebo jinými tresty. Cestovní kanceláře proto doporučují měnit si měnu, kterou přivezete (typicky eura nebo dolary) na dináry postupně podle potřeby. Nebudete tak na poslední chvíli řešit problém s utrácením nebo zpětnou výměnou.

Jak nakládat s tuniskými dináry při odjezdu z Tuniska?

Před odjezdem z Tuniska byste měli vyměnit všechny své zbývající dináry zpět na svou domácí měnu nebo na měnu, kterou můžete použít v zemi, do které cestujete. To by mělo být provedeno v oficiální směnárně, bance nebo hotelu.

Pokud máte při odjezdu z Tuniska stále nějaké dináry, měli byste se pokusit je utratit na letišti ještě předtím, než projdete pasovou kontrolou, nebo je můžete darovat.

Mohlo by se vám také líbit...