Tunisko je země, která se nachází v severní Africe a je oblíbenou turistickou destinací pro mnoho lidí z celého světa. Při cestování po Tunisku je důležité být obeznámen s tamním dopravním systémem. Tuniská silniční síť je poměrně rozvinutá a zahrnuje několik dálnic, které spojují hlavní města a turistické atrakce. Většina silnic je v dobrém stavu, ale mohou být v některých oblastech poměrně úzké a křivolaké.

Pro cestování po Tunisku jsou k dispozici různé možnosti osobní dopravy. Autopůjčovny jsou k dispozici v mnoha městech a jsou poměrně cenově dostupné. Pokud nechcete řídit sám, můžete využít taxislužbu, která je v Tunisku velmi rozšířená. Taxislužba je velmi populární díky své dostupnosti a relativně nízkým cenám.

Ceny taxislužby jsou v Tunisku stanoveny vládou a jsou velmi příznivé. Většina jízd v rámci města stojí mezi 1-2 dináry, což je méně než 1 euro. Ceny se mohou lišit v závislosti na místě a čase, ale obecně jsou taxislužby v Tunisku velmi cenově dostupné. Pro delší vzdálenosti nebo pro výlety mimo město je možné dohodnout si pevnou cenu s řidičem.

Taxislužby v Tunisku jsou většinou poměrně bezpečné a řidiči jsou přátelští a ochotní pomoci cestujícím. Pokud však používáte taxislužbu v noci, měli byste být opatrní a vybírat si taxislužby s dobrou reputací.

V některých turistických oblastech jsou k dispozici také kočáry tažené koněm, které jsou vhodné pro krátké výlety a prohlídky městských památek.

Celkově lze říci, že doprava v Tunisku je poměrně cenově dostupná a relativně bezpečná. Pokud se rozhodnete použít taxislužbu, můžete očekávat velmi příznivé ceny a přátelské řidiče. Při cestování po Tunisku je však důležité být opatrný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

V Tunisku je také možné využít místní autobusovou dopravu, která je poměrně levná, ale může být poměrně nekomfortní a často plná lidí. Vlaky jsou také k dispozici a jsou rychlejší a pohodlnější než autobusy, ale jejich pokrytí a dostupnost je omezená.

V případě, že plánujete cestu z Tuniska do sousedních zemí, je důležité si předem ověřit možnosti a podmínky cestování a získat potřebné povolení. Nicméně individuální cestování do sousedních zemí nelze z bezpečnostních důvodů doporučit.