Tunisko je pro zahraniční turisty velmi atraktivní cílem a obecně je považováno za bezpečnou zemi. Nicméně, v minulosti zde došlo k několika závažným teroristickým útokům jako např. útok v Sousse v roce 2015, kdy terorista zabil několik desítek lidí.

Od té doby však tuniská vláda podnikla kroky k významnému posílení bezpečnosti v zemi. V posledních letech byly zavedeny nové zákony a opatření, aby se zabránilo podobným útokům. Tuniská policie a bezpečnostní složky jsou nyní velmi aktivní a důkladně monitorují situaci v zemi.

V současné době se zdá, že bezpečnostní situace v Tunisku se výrazně zlepšila. Tunisko zůstává vyhledávanou turistickou destinací. Nicméně, turisté by měli být stále obezřetní a dodržovat několik základních bezpečnostních opatření.

Především by měli turisté dodržovat pokyny místních úřadů a vyhýbat se místům, kde jsou shromážděny velké davy lidí. Vyhýbat by se také měli opuštěným a izolovaným oblastem, zejména v noci. Stejně jako v mnoha jinýchzemích se doporučuje, aby turisté byli opatrní na své cennosti a měli by je mít stále při sobě nebo uložené v bezpečném místě. Je také důležité, aby turisté měli vždy při sobě kopie svých cestovních dokladů a dalších důležitých dokumentů.

V případě, že budete mít jakýkoli pocit, že něco není v pořádku, měli byste okamžitě vyhledat pomoc a informovat místní bezpečnostní složky, které jsou vždy nápomocny. V případě nenadálého zhoršení bezpečnostní situace se vždy hodí kontakt na příslušnou ambasádu.

I přes incidenty v nedávné historii zůstává Tunisko krásnou a turisticky velmi atraktivní zemí, která stojí za návštěvu.